Hamilton pobedio u trci za Veliku nagradu Španije | Izvor: | InstaVesti.com
Utorak - 16.04.2024.

Hamilton pobedio u trci za Veliku nagradu Španije

Aktuelni svetski šampion vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Španije i uvećao prednost u generalnom plasmanu. Hamilton je ostvario 88. pobedu u karijeri i nalazi se na tri pobede od rekorda koji drži Mihael Šumaher. Britanac je ostvario četvrtu pobedu u sezoni. On je trku počeo sa 92. pol pozicije u karijeri, vodio je od početka do kraja i na dominantan način zabeležio pobedu. Hamilton je 156. put izborio plasman na podijum, po čemu je danas postao rekorder Formule 1. Drugo mesto zauzeo je Maks Verstapen iz Red Bula, a treći je bio vozač Mercedesa Valteri Botas, koji je osvojio dodatni bod za najbrži krug trke. Četvrto mesto zauzeo je Lens Strol iz Rejsing Pointa, a peti je bio njegov timski kolega Serhio Peres, koji je dobio kaznu